Vetozen, zakoreňovač


Stimulátor na vegetatívne zakoreňovanie odrezkov okrasných rastlín, bobuľovín a kvetov, štartér klíčenia zeleninových a kvetinových semien.

3,45 €
S DPH
Množstvo
Vypredané (informujte sa o dostupnosti)

Koreňové  a rastlinné stimulátory  stimulujú rast koreňovej sústavy, rast a vývoj rastlín, násadu plodov, opelenie, dozrievanie plodov, podporujú kvitnutie,   zlepšujú nasadzovanie kvetov a plodov a redukujú odpad plodov. Zakoreňovače vytvárajú systém pestovania sadeníc bez zeminy a substrátov.

Rozmnožovanie rastlín pomocou odrezkov je rýchly a jednoduchý spôsob ako zadarmo získať viac rastlín. Ak máte susedov so záhradami môžete si odrezky vymieňať. Je to obzvlášť výhodné ak chcete vysadiť veľa rastlín rovnakého druhu (živý plot, vyvýšený záhon).

Výhodou oproti pestovaniu zo semena je rýchlejší rast, kvitnutie, rast plodov ale najmä fakt, že ide o klon z materskej rastliny, takže presne viete čo pestujete (čo nie je prípad pestovania zo semena). Z tohto dôvodu preferuje mnoho záhradníkov pestovanie z odrezkov i keď by sa dali jednoducho pestovať zo semien.

Návod na použitie:

Vegetatívne zakoreňovanie - Odrezok ponorte reznou plochou do vody a potom do stimulátora VETOZEN. Tento postup ešte raz zopakujte. Takto pripravený odrezok vložte do pripravenej jamky, zeminu ľahko pritlačte a zalejte vodou.   Na zvýšeniu účinku sa odporúča pre vysadením nasypať do jamky 1 kávovú lyžičku stimulátora.

Urýchlenie klíčenia zeleninových a kvetinových semien - Do pripravených záhonov vysejte semená a na ne nasypte primerané množstvo stimulátora. Zahrňte pôdu a výdatne zalejte.

Na podporu zakorenenia priesad - Do pripravenej jamky nasypte čajovú lyžičku stimulátora, vložte priesadu, prihrňte zeminou a výdatne zalejte.

Prípravok obsahuje výlučne prírodné látky, pre ľudský organizmus je neškodný.

110028
close Shopping Cart

Registrovať nový účet