Dušičkové tvorenie

person Pridané: Veronika Nováková list v: Hlavná kategória na: comment Komentár: 0 favorite Pozretí: 48

Dušičkové dekorovanie

 

 

November už tradične patrí našim blízkym, ktorí nás  opustili. V tomto mesiaci si ich častejšie pripomíname návštevou cintorínov. 1.novembra je Sviatok všetkých svätých, ktorý je spätý s viacerými zvykmi. Hroby sú upratané a zdobené kvetmi, sviečkami. Cintoríny sa menia na čarovné miesta plné spomienok. Teplé svetlo blikotajúcich plamienkov je symbolom, že naši blízki naďalej žijú v našich srdciach.

Aj doma si viete vyrobiť krásne dekorácie na dušičky. V poslednej dobe sa čoraz častejšie využívajú   prírodné materiály a živé rastliny. Každý trochu zručnejší si s nimi poradí a môže takto príjemne stráviť tento dušičkový čas. Tu je malý návod ako na to .

 

1. Zasadíme si rastlinku podľa vlastného výberu (borievka, tuja, vres) do vhodného kvetináča. V prípade potreby môžeme živú rastlinu dozdobiť nastrihanými halúzkami tují či ihličnanov…..

  

2. Takto pripravenú rastlinu ďalej dekorujeme podľa vlastných predstáv. Pre spestrenie môžeme využiť aj umelé farebné kytičky, ktoré rozstriháme a popicháme do rastlinky.

Dajú sa využiť aj len čisto prírodné materiály ako šišky, šípky, rôzne sušené plody.

    

3.Do vyzdobenej dekorácie môžeme na záver zakomponovať aj anjelika, kahanec, drevený nápis či stuhu.

          

Všetko záleží na Vašom vkuse. Tieto živé dekorácie v priebehu roka len prezdobíte podľa toho ako rastlinka podrastie a prispôsobíme aj dekorácie podľa ročného obdobia. Dá sa využívať celoročne a je dlhodobo udržateľná. 

 

 

 

 

Nezabúdajte dušičková dekorácia vyrobená s láskou je vždy jedinečná!

 Prajeme príjemné tvorenie.

   

Komentáre

Momentálne nie je žiadny komentár!

Zanechajte svoj komentár

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December
close Shopping Cart

Registrovať nový účet