Dimilin 48 SC 5 ml

ID: 900759 nie je skladom
1,83 € bez DPH 2,20 € vratane DPH
Zobraziť ceny bez DPH
Dimilin 48 SC 5 ml

DIMILIN 48 SC
Výrobca: Chemtura Netherlands B.V., Holandsko
Kategória: Insekticídy proti škodcom
Balenie: 5 ml, 25 ml
Insekticídny prípravok na ochranu jabloní, sliviek, viniča, kapustovej zeleniny, šampionov, listnatých drevín, smrekov a pagaštana konského proti húseniciam škodlivého hmyzu.
Účinná látka: 480 g/l diflubenzuron
Úprava: dispergovateľný koncentrát
Spôsob účinku: kontaktný a požerový
Pôsobenie prípravku:
Prípravok Dimilin 48 SC usmrcuje larvy hmyzu ako požerový jed, a to tým, že narušuje tvorbu chitínu a proces zvliekania lariev. Larvy pri zvliekaní hynú. Prípravok nie je systémový. Nepreniká do rastlinných pletív. Nepôsobí na vošky, ani roztoče. Prípravok nepôsobí na parazity a predátorov hmyzu
Spôsob aplikácie:slivky: proti obaľovačovi slivkovému ošetrujte v období kladenia vajíčok, najneskôr do obdobia liahnutia, podľa signalizácie (na začiatku zvýšeného náletu motýľov do feromonových lapačov)kapustová zelenina: odporúčame ošetrovať porast v období liahnutia húsenic až do 3-5 dní po vyliahnutí.
Pri použití neskôr nie je úplne zabránené škodám, ktoré húsenice spôsobia požerom pred ich odumretím.jablone: proti húseniciam prípravok aplikujte čo najskôr po vyliahnutí húseníc, alebo ihneď, ako náhle húsenice opustia zimné úkryty.
Proti obaľovačovi jablčnému ošetrujte (ako na ovocných stromoch) v období kladenia vajíčok, najneskôr do obdobia liahnutia. Proti podkopáčikom (Leucoptera scitella, Lyonetia clerkella, Lithocolletis blancardella) sa ošetruje v období maximálneho výletu motýľov z prezimujúcich kukiel (v období kladenia vajíčok)vinič: podľa signalizáciešampionárne: ošetrujte prerastený substrát pred zakrytím zeminou
Opatrenia proti vzniku rezistencie:
Použitie akéhokoľvek ochranného opatrenia na poraste je potrebné podriadiť opatreniam proti vzniku rezistencie.
Táto stratégia u prípravku Dimilin 48 SC zahŕňa aplikáciu iba v registrovanej dávke aplikovanej časovo v súlade s odporúčaním tejto etikety. Maximálny počet aplikácii: v lesníctve jednu aplikáciu počas jedného roka, jablone 2 aplikácie za rok, šampionárne jedna aplikácia v priebehu jedného pestovateľského cyklu.
V ostatných plodinách jedna aplikácia za rok.
Príprava postrekovej kvapaliny:
Odmerané množstvo prípravku vlejte za stáleho miešania do nádrže postrekovača naplneného do polovice vodou a doplňte vodou na požadovaný objem. Postrekovú kvapalinu nepripravujte nikdy do zásoby.
Pripravenú postrekovú kvapalinu neodkladne spotrebujte.
UPOZORNENIE:
- postrek sa môže robiť len za bezvetria alebo mierneho vánku, a v tom prípade v smere od pracujúcich
- zabráňte vdychovaniu výparov a postrekového aerosólu
- postrekom nesmú byť zasiahnuté susedné plodiny
- pred použitím prípravku si pozorne prečítajte návod na použitie
- pri práci s prípravkom používajte osobné ochranné pomôcky
Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom.

Zatiaľ nebola položená žiadna otázka

Otázka na predajcu

Potrebujete poradiť? Vyplňte tento formulár alebo zavolajte na naše čísla 0908 572 916, 0903 198 467 a my Vám veľmi radi zodpovieme všetky vaše otázky týkajúce sa tohto produktu. Vaša otázka bude zodpovedaná v čo najkratšom čase.

Poslať linku na produkt známemu