Mogeton 3 x 15g

ID: 300061 nie je skladom
4,99 € bez DPH 5,99 € vratane DPH
Zobraziť ceny bez DPH
Mogeton 3 x 15g

Mogeton


Herbicídny prípravok vo forme vodorozpustného dispergovateľného prášku proti machom, pečeňovkám a riasam v okrasných trávnikoch, trávnatých ihriskách a plochách, kontajnerových okrasných rastlinách.

ÚČINNÁ LÁTKA: 250g quinoclamine/kg

VÝHODY POUŽITIA:
- vysoká selektivita
– veľmi dobrý účinok
– unikátne pôsobenie
– farebne neznečisťuje okolité plochy

POSOBENIE: Mogeton je selektívny herbicíd pôsobiaci na machy, pečeňovky, modré a zelené riasy rastúce pod rastlinami, účinná látka quinoclamine zasahuje do ich fotosyntézy, machy rýchlo žltnú a odumierajú. Mogeton na povrchu pôdy znemožňuje klíčenie spór a jeho účinnosť je niekoľko mesiacov. Voľné miesta v trávnikoch sa pri dobrej regeneračnej schopnosti tráv rýchlo zaplnia, pri úletoch či nechcenom zásahu sa na rastlinách objaví svetločervené sfarbenie, ktoré však v priebehu niekoľkých dní zmizne. Najvhodnejšie pre aplikáciu je teplé a vlhké počasie (sucho a chlad účinok znižujú), pri postreku je potrebné používať ochranný kryt trysiek. Rozhodujúcim faktorom pre dobrý účinok je dokonalé zmáčanie povrchu machov, minimálne množstvo vody pre postrekovú kvapalinu je 10 litrov na 100m2 pri postreku a 100 litrov na 100m2 pri polievaní.

HERBICÍDNY ÚČINOK: Mogeton výborne učinkuje na rokyt cyprusovitý (Hypnum cupressiforme), meríky (Mnium affine), ploník chĺpkatý (Polytrichum piliferum), kostrbatec strapatý (Rhytidiadelphus squarrosus) a iné machy, pečeňovky a riasy.

TERMÍN APLIKÁCIE PRE TRÁVNIKY: Ošetrujte pri teplom a vlhkom počasí dávkou 150g na 100m2 pri použití vody 10 litrov
Mogeton

na 100m2 s ochranným krytom trysiek a povrch dôkladne pokryte postrekovou kvapalinou a to len 1x ročne.
Pri suchom počasí plochu pred postrekom zavlažte 1-2 litre vody na 1m2 a Mogeton striekajte na ešte mokrý povrch. Nepoužívajte na trávniky v prvom roku po výseve. Mogeton nemožno použiť na vodné plochy (záhradné jazierka, rybníky atď.) a ani v ich blízkosti (minimálne ochranné pásmo je 5 metrov).
– proti machom a riasam 1,5g/m2
– množstvo vody polievaním 1l/m2
– množstvo vody postrekom 0,1l/m2

TERMÍN APLIKÁCIE PRE KONTAJNEROVÉ RASTLINY:
Ošetrujte vo vegetačnom období t.j. máj-august postrekom s ochranným krytom trysiek a to len 1x ročne. Neošetrujte rastliny v skorých vývojových štádiach (klíčiace rastliny, 1-ročné semenáčiky) alebo rastliny, stresované či inak poškodené. Istotu účinku na pečeňovky dosiahnete (predovšetkým pri husto olistených druhoch) zavlažením rastlín pred postrekom dávkou vody 0,5-2l/m2. Mogeton aplikujte ešte na mokré rastliny (v podraste) dávkou
– 150g/100m2 pri použití vody 10litrov na 100m2
– proti pečeňovkám a riasam 1,5g/m2
– pri postreku v objeme 0,1l/m2Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Zatiaľ nebola položená žiadna otázka

Otázka na predajcu

Potrebujete poradiť? Vyplňte tento formulár alebo zavolajte na naše čísla 0908 572 916, 0903 198 467 a my Vám veľmi radi zodpovieme všetky vaše otázky týkajúce sa tohto produktu. Vaša otázka bude zodpovedaná v čo najkratšom čase.

Poslať linku na produkt známemu